Kupon to podstawa działalności każdego bukmachera. Jest jednocześnie dowodem zawarcia zakładu, a także dokumentem uprawniającym do wypłacenia pieniędzy w przypadku wygranej. Kupony bukmacherskie muszą w związku z tym spełniać kilka wymogów formalnych. Powinno się o nie również dbać, ponieważ bez niego nie będzie można dokonać wypłaty. Zachęcamy do przyjrzenia się temu niepozornemu kawałkowi papieru.

Co powinno znaleźć się na kuponie od bukmachera?

Na samym początku warto pamiętać, że na jednym kuponie może znajdować się wyłącznie jeden typ dotyczący meczu. Możliwość kilkukrotnego typowania w obrębie tego samego meczu pojawia się na kuponach bukmacherskich wyłącznie podczas specjalnych promocji. To bardzo prosta zasada: jeden kupon – jeden typ. A co właściwie powinno się na nim znaleźć? Każdy powinien zawierać:

1) Informację o miejscu, dacie i godzinie zawarcia zakładu bukmacherskiego.

2) Unikalny numer, który pozwala zidentyfikować dokument. Przydaje się też do sprawdzenia kuponu w internecie.

3) Rodzaj kuponu. Istnieją trzy podstawowe zakłady do wyboru. Napiszemy o nich poniżej.

4) Szczegóły meczu, a więc jego numer i nazwę, a także kurs i typ drużyny, którą się typuje.

5) Wkład typera, czyli przeznaczoną na zakład sumę pieniężną.

6) Kurs bukmachera. W przypadku wygranej wkład zostanie pomnożony o podaną liczbę.

7) EWK. To po prostu kwota wygranej. Tyle właśnie wypłaci bukmacher, jeśli zakład okaże się zwycięski dla typera.

8) Informację o należnym podatku. Obecnie wynosi on 12% stawki, co ustala polska ustawa hazardowa.

9) Logo bukmachera, które pozwala zidentyfikować kupon na pierwszy rzut oka.

10) Kod kreskowy. Należy uważać, aby nie został w żaden sposób uszkodzony. Jest bowiem potrzebny pracownikom bukmachera do zeskanowania.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

W typowej bukmacherskiej ofercie można znaleźć trzy rodzaje kuponów. Pierwszy nazywany jest pojedynczym. Obejmuje jeden typ dotyczący jednego meczu. Tego typu kupony od bukmacherów są najpopularniejsze, choć rzadko trafiają się naprawdę duże wygrane.

Znacznie więcej można zdobyć na kolejnym rodzaju kuponów, czyli systemowych. Obejmują one pojedyncze mecze, które można ułożyć w różnych kombinacjach. W ich przypadku wystarczy prawidłowo obstawić wyniki części rozgrywek (np. 2 z 4), aby otrzymać wypłatę.

Trzeci i ostatni rodzaj jest najbardziej skomplikowany i korzystają z niego głównie zaawansowani gracze. AKO to tak zwany kupon złożony albo akumulowany. Składa się przynajmniej z dwóch zdarzeń. Aby wygrać, należy poprawnie wytypować wyniki wszystkich meczów zamieszczonych na kuponie.

Gdzie znaleźć kupony bukmacherskie? Najpopularniejsze miejsca

Kupon można otrzymać w każdym z legalnych punktów bukmacherskich w Polsce. Są one ulokowane w niemal każdym mieście. Dla wygody swoich klientów bukmacherzy wprowadzili również pokaźną ofertę internetową. Wirtualne kupony wysyłane są na maila, a ich kopię moża podejrzeć również na założonym przez siebie koncie w danym serwisie.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czym są kupony bukmacherskie, jak z nich korzystać i gdzie je znaleźć. Poszerzanie swojej wiedzy o zakładach wzajemnych z pewnością przyda się każdemu do rozpoczęcia przygody z typowaniem!

RELATED ARTICLES

Resident Evil 5 spolszczenie

Resident Evil 5 Spolszczenie

Sześć miesięcy temu Capcom powrócił do swoich korzeni survival horroru, wypuszczając na konsole Resident Evil 5, najnowszą odsłonę swojej uznanej serii. Ponowne połączenie niektórych klasycznych postaci z jednoczesnym wykorzystaniem funkcji z poprzedniego tytułu z serii, RE5 było ewolucją gatunku. Dodanie kooperacji dodatkowo wzmocniło szybką akcję,…

F1 2018 spolszczenie

F1 2018 spolszczenie

W ciągu ostatnich kilku lat Codemasters po cichu przekształcił swoją serię F1 w jedną z najwspanialszych serii sportowych na rynku. Dzisiejsze gry F1 łączą głębokie i satysfakcjonujące wrażenia wyścigowe z tym samym rodzajem dodatkowego szacunku do prawdziwego sportu, jaki można uzyskać dzięki FIFA, NBA 2K…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *