Gadżety Gra o Tron

Gadżety Gra o Tron. Gra o Tron (z ang. Game of Thrones) jest amerykańskim serialem fantasy stworzonym przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO z premierą w Polsce z 17 kwietnia 2011.

Jest to adaptacja sagi Pieśń Lodu i Ognia stworzonej przez amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Serial składa się z ośmiu sezonów, na który przypada sześć- siedem odcinków. Sekret znakomitego serialu Gra o Tron tkwi m.in. w zawiłej fabule, rozbudowanych wątkach opartych na intrygach, romansach, często brutalnych scenach przemocy z ekspresyjnymi efektami świetlnymi w surowym zimowym klimacie. Serial zdobył status kultowego, z milionami fanów na całym świecie. Cytat pochodzący z filmu „nadchodzi zima” na stałe wpisał się w potoczny język. Gra o Tron ukazuje dzieje kilku rodzin szlacheckich, walczących o panowanie nad krainą Westeros. Przewagą Gry o Tron jest stworzenie serialu z gatunku fantasy z wielkim budżetem i wielkim rozmachem, co przyciągnęło wielkie rzesze fanów. Ogląda się go „jednym tchem”. Szukając opinii na temat Gry o Tron, najczęściej można spotkać się, że są to krwawe bajki dla dorosłych, w najlepszym wydaniu. Występują w nich misternie utkane intrygi, całe palety pełnokrwistych postaci w odważnych scenach erotycznych i brutalnych. Normalnym są sceny „krwi i cycków”. Bohaterowie serialu są wyraziści, świat, jaki kreują, przypomina wczesne średniowiecze, w którym królowało prawo pięści i nie było litości czy sentymentów. Przewija się tutaj kontrast dobra ze złem i sprawiedliwości z przemocą. Założeniem jest pokonanie zła. Gra o Tron polecany jest głównie dla mężczyzn, gdyż ukazuje tajemnicze i fascynujące tajniki władzy i rządzenia w niesprzyjających warunkach. Jak by nie było, jest to hicior!

Gadżety Gry o Tron. Emblematy nawiązujące do podzielonego wpływami Westeros można znaleźć m.in. na plakatach,

akcesoriach codziennego użytku, notatnikach i zeszytach. Pojawiają się produkty z motywami herbów głównych rodów Westeros, plakaty HBO, na których widnieją portrety postaci z serialu. Akcesoriami z Gry o Tron są różnego rodzaju specjalne grafiki herbów rodzin drukowane na plakatach lub wklejane w drzewie. Specyfiką są kartki pocztowe z motywami z serialu oraz obrazy z płótna i plakaty na drzwi i wycieraczki pod drzwi z napisem „Hodor”. By umilić oglądanie serialu, producent stworzył szeroką ofertę ciekawie wykonanych kufli i kubków z motywem Gry o Tron. Kufle są wykonane głównie z ceramiki, nieprzezroczystego szkła z nadrukami herbów wszystkich rodów z Westeros lub napisem typu: „Youknownothing Jon Snow”, czy „ValarMorghulis”. Kubki do espresso Gra o Tron Targa Barathza za 2 sztuki zapłacimy 59zł, by mieć kubek do espresso Gra o Tron StarkLannisterza 2 sztuki musimy wydać około 59zł. Kubek 3D Gra o Tron Targaryen dostępny jest za 79 zł. Breloki Gra o Tron Targaryen czy Brelok Gra o Tron Stark za 3 sztuki to koszt 34 zł, portfel Gra o Tron Stark to koszt 79 zł. Można pokusić się o podkładkę pod kubek Game of Thrones Logo o wymiarach 10×10 cm za ok. 8 zł, czarną lub białą-czarną torbę listonoszkę Gra o Tron Stark za 88 z czy plecak Game Of ThronesStarkza około 169 zł. I wiele, wiele innych, ciekawych i zaskakujących figurek. Jak widać Gra o Tron to serial na swój sposób przełomowy. Dotychczas telewizja nie wydała serialu z gatunku fantasy z tak wielką „pompą”. To sprawiło, że widz dostał serial jakiego jeszcze nie widział.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *