Czy podoba Ci się strzelanie do Ameryki z początku XX wieku? Jeśli tak, to Dread Machine Bartlowa może być dla Ciebie. Wydana we wczesnym dostępie Steam, ta starodawna, zręcznościowa strzelanka typu twin-stick jest pełna uroku po brzegi. Wybierz swoją postać i wyrusz na wielką przygodę w Stanach Zjednoczonych w pogoni za porwanym prezydentem Rooseveltem. Ponieważ jest to wczesny dostęp, jest to przegląd pierwszych 3 poziomów dostępnych w grze na sierpień 2020 r.

Prezentacja Bartlow’s Dread Machine

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, są efekty wizualne. Widać, że twórcy włożyli swoje serca i dusze, aby uczynić tę grę wyjątkową wizualnie. Poziomy są zbudowane prawie jak mechaniczna diorama i można je zobaczyć, jak są one składane razem podczas ładowania, z zębatkami pod spodem, które przesuwają wszystkie elementy na miejsce. Twoja postać i wrogowie są na szynach, idealnie nadając się do niemal steampunkowej estetyki. W jednej chwili pędzisz ulicami Nowego Jorku, w następnej próbujesz złapać pociąg na Dzikim Zachodzie. Wszystko to w połączeniu z fantastyczną ścieżką dźwiękową dawnej muzyki z saloonu stworzyło naprawdę fajne wrażenia audiowizualne. Drobne rzeczy, takie jak bicie kuli w głowę wroga lub słyszenie, jak koła zębate obracają się, gdy poruszasz się po torze, tworzą jeden atrakcyjny wizualnie pakiet. Naprawdę nie mogę pochwalić wizualnie tej gry, absolutnie ją uwielbiałem.

Rozgrywka Bartlow’s Dread Machine

Rozgrywka jest dość standardowa jak na strzelankę z dwoma drążkami. Jak sugeruje gatunek, poruszasz się jednym drążkiem, a drugim celujesz, lub w tym przypadku poruszasz się za pomocą WASD i celujesz za pomocą myszy. Wybierasz swoją postać, co jest czysto kosmetyczne i zdmuchujesz głowy z blaszanych wrogów. Ruch odbywa się na systemie szynowym, co oznacza, że ​​poruszanie się jest nieco bardziej strategiczne w porównaniu do tradycyjnej strzelanki z podwójnym drążkiem o 360 stopniach. Jeśli nie będziesz ostrożny, wrogowie mogą cię złapać w róg i błyskawicznie staniesz się kupą złomu. Gra może być dość trudna, a ja umierałem wiele razy podczas moich 2 godzin z grą.

Bartlow’s Dread Machine Pobierz na PC

Struktura poziomów jest podobna do gry zręcznościowej, takiej jak Metal Slug czy Streets of Rage. Masz 3 życia na pokonanie poziomu, a każdy obszar ma na końcu swojego własnego bossa. Bossowie są świetnie zaprojektowani i tak dobrze pasują do estetyki gry. Walczysz z olbrzymią ośmiornicą z wąsami w cylindrze, na litość boską. Jedyny problem z bossami polega na tym, że nie stanowili zbyt dużego wyzwania i powiedziałbym, że normalna rozgrywka okazała się trudniejsza. Progresja jest również dość standardowa. Pokonani wrogowie upuszczają pieniądze, a na koniec poziomu otrzymujesz premie za celność, liczenie zabitych i łańcuchy zabijania. Dzięki temu możesz ulepszyć swoją postać, kupując broń i odzież. Jest garść broni, ale podstawowy karabin i pistolet bezproblemowo przeprowadziły mnie przez pierwszą połowę gry. Ubrania mają różne statystyki, więc możesz mieć kapelusz, który daje ci dodatkową amunicję, koszulę, która zapewnia dodatkowe zdrowie i spodnie, które sprawiają, że wrogowie rzucają więcej pieniędzy, gdy zostaną pokonani. Pod koniec niektórych poziomów otrzymujesz również wzrost statystyk, takich jak dodatkowe zdrowie i zwiększone obrażenia, dla broni podstawowej. Progresja może nie być zbyt głęboka, ale myślę, że wystarczy, abyś zszedł ze swojej drogi, aby odebrać pieniądze.

Bartlow’s Dread Machine – Końcowe przemyślenia

Świetnie się bawiłem tą grą. Jestem wielkim fanem strzelanek typu twin-stick, więc ta gra była na mojej drodze. Oprócz systemu ruchu szynowego rozgrywka nie wyróżnia się z tłumu. Słowo wyboru w tej recenzji jest standardowe i dokładnie tak wygląda rozgrywka, nic zbyt wyjątkowego, ale nadal przyjemna do grania. Jednak prezentowane tutaj wizualizacje tworzą naprawdę wyjątkowe wrażenia. Jeśli szukasz taniej, zabawnej i pięknej strzelanki typu twin-stick, ta gra jest właśnie dla Ciebie! Czy zamierzasz sprawdzić Dread Machine Bartlowa? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Bartlow’s Dread Machine Download

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *