Nadchodząca gra RPG akcji łączy w sobie grindowanie łupów z Diablo, boczne przewijanie Streets of Rage i wytrwałość metagame Warframe. Blightbound to chimera RPG. Jest kilka brawlerów w stylu Streets of Rage zmieszanych z odrobiną oldschoolowych wykładniczych numerów Diablo. Styl graficzny przywodzi na myśl Darkest Dungeon i Oxygen Not Included – wiele ponurych, powieści graficznych ciężkich linii – ale strategicznie gracze patrzą na zazębiające się synergie i Ultimate timery, podobne do MOBA. Wszystko to jest zawarte w trwałej, żywej powłoce gry. Im dłużej spędzisz w Blightbound, tym więcej łupów, lochów i postaci zostanie wydobytych z głębin. To dość odważna mikstura dla holenderskiego studia Ronimo Games, znanego wcześniej z serii Sword & Soldiers Nintendo, które debiutuje z Devolver Digital.

Blightbound Pobierz na PC

„Jest w nim trochę Złotego Topora, kilka lochów MMO – musi być mag, wojownik i zabójca, ponieważ wszyscy pełnią role w walce” – mówi Jasper Koning, założyciel Ronimo. “Ale to również jest jak Warframe, gdzie na końcu jest ustalona sesja z bossem, a potem wracasz, przeglądasz swoje łupy i ulepszasz swoje postacie, a potem wracasz do gry.” Niektóre gry RPG lubią przepychać gracza opcjami. Uruchom Divinity: Original Sin, a nowicjusz może szybko zostać przytłoczony samą liczbą klas i konstrukcji podzielonych na legion różnych szkół magicznych, umiejętności handlowych i ekspertyz dotyczących uzbrojenia. (Jaka jest różnica między Spellsword a Battle Mage? Wylogowuję się.) Na początku Blightbound idzie w innym kierunku. W chwili premiery będą dokładnie trzy klasy: wojownik, zabójca i mag, jak powiedział Koning, lub innymi słowy czołg, rzucający i DPS. To surowe ograniczenie dało Ronimo wspaniałą okazję. Na razie mogą zrównoważyć wszystko w swoich lochach wokół bardzo określonego zestawu umiejętności. „Podjęliśmy świadomą decyzję, aby zaprojektować wszystkie walki i łamigłówki wokół klas. Poza uzdrowicielem nie ma żadnej mechaniki leczenia” – mówi Koning. „Nikt nie jest w stanie przyciągnąć uwagi wrogów poza czołg. Kiedy ta współpraca działa dobrze, możesz naprawdę łatwo radzić sobie z grupami. Ale nadal jest prawdą, że przy niższych poziomach trudności niektórzy zabójcy będą zbuntować się i uciekną z ekranu, ale my” Próbowałem nagradzać graczy za trzymanie się razem i współpracę ”.

Pobierz Blightbound Pobierz na PC

Oto, jak to może zadziałać w praktyce: Mag jest jedyną postacią dystansową w grze, a kiedy strzela pociskami do wrogów, pozostawiają te magiczne kule w pozostałości po uderzeniu. Te kule regenerują manę maga po zebraniu, więc sprytna drużyna upewni się, że ich wojownik i zabójca wysączają te kulki, aby czarodziej był zaopatrzony w sok. „Do klas walczących w zwarciu będzie należało pomóc magowi” – mówi Koning. „Z graczami dzieje się wiele pętli”. Generalnie Koning chce mieć pewność, że każda klasa w Blightbound jest przyjemna. Mówi, że klasy DPS są atrakcyjne, ponieważ wydają się być najmniej skomplikowane, a jako ktoś, kto w zasadzie AFK zabrał swojego łowcę do pełnej zbroi 5 poziomu w World of Warcraft: The Burning Crusade, mogę zweryfikować jego obserwacje. Jednak w Blightbound zabójca ma kluczową zdolność przerywania, która zakłóca niektóre z potężnych ładunków obrażeń, które wróg jest gotowy uwolnić. „Potrafią uciszyć tego wroga na jakiś czas, więc mają do spełnienia rolę w grze na wysokim poziomie” – wyjaśnia Koning. Blightbound nie będzie również tradycyjnym RPG akcji, w tym sensie, że nie będziesz głównym bohaterem i przekształceniem go w ubermensch juggernaut. Celem nie jest umieszczenie jednego najemnika w postaciach legendarnych. Zamiast tego Koning mówi o podejściu prawie „podobnym do Pokémona”, w którym gracze będą wyciskać sok ze wszystkich bohaterów, których uratowali z głębin. Będziesz kultywować szeroką gamę lochów, zamiast wyrzucać wszystkie swoje zasoby do jednego.

Blightbound Download

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *