Chociaż nie powiem, że Necronator zmienił mnie w twórców talii, to dobrze świadczy o umiejętnościach programistów w zakresie przystępnego projektowania, że ​​udało mu się wciągnąć mnie tak szybko i skutecznie, jak to zrobił. Dzięki uroczej grafice, szybkiej rozgrywce i zaskakującej ilości głębi, łatwo było mi wracać do innej kampanii, ilekroć popełniłem kluczowy błąd – co jest najlepszym stanem umysłu, w jakim ten typ gry może wprowadzić gracza. Gatunek „generatora armii” jest prawie tak stary jak gry wideo – choć w tej chwili nie jest szczególnie popularny, istnieje długa i bogata historia tytułów, w których gracze wysyłają wojska na samobójczą misję przeciwko twierdzom wroga. Gatunek Tower Defense powstał jako sprytna inwersja formatu generatora armii, a najbliższą mu rzeczą, jaką ostatnio widziałem, są gry CastleStorm, które kładą większy nacisk na elementy artyleryjskie niż na zarządzanie oddziałami. Tak więc nowość polegająca na tym, że mogłem zagrać w nową armię, oczarowała mnie od razu i jestem zszokowany, gdy stwierdzam, że to uznanie zdołało przezwyciężyć moją głęboko zakorzenioną niechęć do gier karcianych!

O co chodzi w Necronator: Dead Wrong

Necronator: Dead Wrong stawia graczy w roli nekromanty nastawionej na dominację nad światem. Pomaga im w tym Chubat, pulchny nietoperz, który daje wątpliwe rady i uwielbia przypisywać sobie zasługi, gdy sprawy pójdą choć trochę nie tak. Gracze zaczynają z garścią kart żołnierzy, zaklęć i narzędzi, których używają do zmagania się z pierwszymi misjami, aż będą mogli ulepszyć swoją talię i zacząć wymyślać swój styl gry. Głównym celem Necronatora jest walka strategiczna, a każde spotkanie rozgrywa się na maleńkiej dioramie przedstawiającej ścieżkę prowadzącą z portalu podziemi do ufortyfikowanego zamku, który należy zniszczyć. Gracz otrzymuje pasek many, który zapełnia się automatycznie, a także kilka kart wyciągniętych z jego talii. Każda karta ma koszt many, żołnierze pojawiają się z portalu, a zaklęcia można rzucać w dowolne miejsce na mapie. Wszystko jest ograniczone do tego stopnia, że ​​wyobrażam sobie, że każdy może wskoczyć do Necronatora niemal natychmiast, bez wcześniejszej znajomości gatunku. Podczas gdy wybór kolejności i czasu użycia żołnierzy wymaga przyzwyczajenia się, małe mapy zapewniają, że rzeczy nigdy nie stają się bardziej skomplikowane niż decyzja, którą z dwóch ścieżek wysłać żołnierzy, a to pozwala graczom skupić się na tym, co ważne – ocenie wojska, które wysyła zamek wroga, i szukają najlepszego sposobu, aby im przeciwdziałać.

Necronator: Dead Wrong Pobierz na PC

Oczywiście spotkania są nieco powtarzalne. To dosłownie ten sam cel, osiągany za każdym razem w ten sam sposób, z tą różnicą, że spośród wielu ścieżek gracz ma do wyboru i czy po drodze są wieże, które można przejąć. Jednak Necronator zapobiega temu zbyt nużącemu, zapewniając, że gra jest bardzo prosta. Na przykład poziomy są niesamowicie rześkie – u góry ekranu znajduje się licznik czasu, który informuje gracza, kiedy nadejdą posiłki wroga (co działa jako rodzaj limitu czasu), a gra jest zrównoważona, aby zapewnić, że gracz, który nauczył się podstawy gry nigdy nie osiągną tego limitu. Ogólnie rzecz biorąc, większość misji zajmuje około 3-4 minut, aby rozegrać, wygrać lub przegrać. Uważam, że ta niewielka konstrukcja jest przyjemnością, zwłaszcza gdy jest wzmocniona przez system ulepszeń. Kampania oferuje bitwy, w których gracze mogą zdobywać karty i dusze do wydania w sklepach, a każdą kartę można ulepszyć na dwa różne sposoby, dając graczowi szansę na dostosowanie swojej talii do dokładnych specyfikacji – czy chcą żołnierzy szybkich, czy trudnych ? Czy zaklęcia powinny leczyć ich żołnierzy, czy szkodzić wrogom? Istnieją niezliczone sposoby tworzenia talii, w tym zaskakująco kosztowna opcja odrzucania kart. Mam tak małe doświadczenie z twórcami talii, że pomysł porzucenia kart wydawał się dziwny, ale po kilku katastrofalnych spotkaniach, w których moja ręka była wypełniona bezcelowymi narzędziami, zacząłem dostrzegać wartość w łączeniu talii w szczuplejszą, bardziej złośliwą wersję siebie.

Necronator: Dead Wrong Download

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *