Nowhere Prophet to roguelike deckbuilder, który przywiązuje dużą wagę nie tylko do swoich systemów walki, ale także do koncepcji tematycznych, narracji i budowania świata. Tak szerokie skupienie jest rzadkością w tym gatunku, ale wysiłek włożony w dopracowanie każdego aspektu zapewnia wyjątkowe wrażenia.

Nowhere Prophet Fabuła

W postapokaliptycznym świecie postać słyszy głos satelity spadającego z orbity. Zanim wygaśnie, sztuczna inteligencja błaga ich, aby udali się do Krypty – starożytnej krypty pełnej tajemnic, która leży na zardzewiałych pustkowiach i terytoriach walczących frakcji. Kierując się tym wezwaniem, rozpoczynają swoją podróż, gromadząc zwolenników i definiując po drodze swoje dziedzictwo. Mechanicznie, Nowhere Prophet rozpoczyna gracza z jedną (z ośmiu w sumie) postaciami i niewielką liczbą zwolenników. Celem jest podróżowanie przez serię map i dotarcie na koniec do Krypty. Każda mapa jest usiana różnymi lokalizacjami połączonymi wieloma trasami, a podróżując, gracz napotyka liczne sytuacje, które wymagają albo walki, albo podjęcia decyzji w oparciu o narrację.

Mechanika gry Nowhere Prophet

Walka budowania talii jest znakomita. Podczas bitew główny bohater ma pasek życia i miejsca na sprzęt – broń, osłony, drony i nie tylko – i są one umieszczone po lewej stronie ekranu. Adwersarze znajdują się po prawej stronie, a środkowa sekcja to pole bitwy podzielone na miejsca, do których trafiają karty lub „wyznawcy”. Każda strona zaczyna od małej puli energii używanej do przywoływania wyznawców lub wykonywania akcji, a ta pula zarówno odświeża się, jak i rośnie z każdą turą, pozwalając na więcej ruchów i potężniejsze wezwania w miarę postępu meczów. Każdy wyznawca ma statystyki dotyczące ataku i zdrowia, a wielu ma umiejętności, takie jak osłanianie gracza przed obrażeniami, strzelanie z tylnych linii, deptanie wrogów w celu zadawania obrażeń przesadzonych, samonaprawianie i tak dalej. Jak w każdym konstruktorze talii, kluczem jest złożenie odpowiedniego zestawu kart – dobre połączenie niskich kosztów na początek meczu, trochę drogich / dużej mocy do późniejszych ciosów nokautowych, trochę użyteczności i oczywiście nie za dużo w talii, bo te, które są potrzebne, nie pojawią się na czas.

Nowhere Prophet Pobierz na PC

Nigdzie Prorok nie podąża za większością innych pod tym względem, z wyjątkiem tego, że kiedy wyznawcy zostają pokonani w bitwie, zostają „ranni”. W niektórych miejscach można je wyleczyć za odpowiednią opłatą, ale tych miejsc jest niewiele. Bez leczenia mogą nadal wejść do bitwy, ale jeśli zostaną powaleni jeszcze raz, zostaną zabici i usunięci z talii gracza. Konserwatywna gra oznacza ciągłe obracanie rannych towarzyszy i zmianę składu talii. Granie lekkomyślnie oznacza trwałą utratę zwolenników i prawdopodobnie osłabienie talii powyżej żywotności, jeśli nie można znaleźć zamienników. Chociaż dostępnych jest kilka wysokiej jakości konstruktorów talii (Slay the Spire, Meteorfall itp.), Niewielu wkłada wiele wysiłku w stworzenie świata lub nawet narracyjnej przeszłości „pokonaj bossa”. W przeciwieństwie do tego, Nowhere Prophet zawiera pokaźną ilość narracji w małych, małych kawałkach przed każdą bitwą oraz w punktach decyzyjnych, które malują sugestywne migawki z pustkowiem zamieszkałym przez ludzi walczących o przetrwanie.

Nowhere Prophet Download

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *