Pierwsza wyspa, którą odwiedzasz w The Touryst, to małe, wiecznie słoneczne miejsce i jest pełne miejsc do siedzenia lub leżenia. Odpoczynek nic nie daje, ale stwierdziłem, że od razu odruchowo chciałem dać mojej postaci chwilę na rozkoszowanie się na łóżku w jednym z małych pokojów na wyspie – w końcu to gra o wakacjach i tak dalej. na wakacje ważne jest, aby się zrelaksować. Touryst jest kojącym i relaksującym doświadczeniem dzięki pięknie renderowanej grafice wokseli i (przeważnie) delikatnej rozgrywce, a pomimo sporadycznych chwil frustracji, granie w nią naprawdę przypomina mini-wakacje.

The Touryst Fabuła

Grasz jako wąsaty mężczyzna w głośnej koszuli, którego zadaniem jest podróżowanie między różnymi wakacyjnymi miejscami na wyspie i zbieranie rdzeni, które spoczywają w kilku pomnikach gry – zasadniczo w krótkich lochach. Poruszasz się między imprezami na plaży pod pomarańczowymi zachodem słońca, bujnymi tropikalnymi przestrzeniami i śródziemnomorskimi miejscami turystycznymi, zanim zanurzysz się w mrocznych podziemnych jaskiniach, w których znajdują się skaczące łamigłówki i pokojowe spotkania z bossami. To dziwna kombinacja elementów, ale Touryst nosi swoją dziwność na rękawie. To przede wszystkim gra o radości z wakacji. W trakcie gry odblokowujesz nowe wyspy do odwiedzenia, a chociaż każda z nich jest mała, wszystkie mają swój własny, odrębny smak, a także unikalne zajęcia do odkrycia i zaangażowania. Wspaniały styl artystyczny wokseli nadaje każdemu otoczeniu osobowość i sprawia, że ​​zwykłe zwiedzanie staje się przyjemnością. Po prostu przebywanie w tych pięknych miejscach jest z natury przyjemne i chociaż pełne zbadanie każdego nowego miejsca nie zajmie dużo czasu, uważam, że spacerowanie po każdym z nich uspokaja. Same pomniki zawierają łamigłówki i testy zręczności, a przebicie się przez nie jest niezbędne, aby odblokować każdą wyspę i ukończyć historię gry. Ostatecznie są najmniej interesującą częścią gry, ale z pewnością nie są pozbawione swoich uroków. Mogą być dość trudne, ale kluczem jest zazwyczaj po prostu pamiętać, że istnieje optymalne rozwiązanie łamigłówek, nawet jeśli wydaje się, że proszą cię tylko o precyzyjne skoki. Często sposób, w jaki manipulujesz kamerą, aby wyrównać kąty i ocenić przestrzeń, w której się znajdujesz, jest równie ważny, jak zdolność do kontrolowania trajektorii; jeśli często zepsujesz skok, to dlatego, że nie udało ci się złamać tego, o co prosi cię ten pokój.

The Touryst Pobierz na PC

Mimo to od czasu do czasu gra wymaga od twoich działań wyższego poziomu precyzji, niż chcą ci dać sterowanie. Sterowanie jest nieco płynne, biorąc pod uwagę, jak małe są niektóre platformy, na których lądujesz, a jedna zagadka ze skokami zajęła mi, według ostrożnych szacunków, 25 prób. Pomieszczenia wewnątrz pomników są oglądane z perspektywy izometrycznej, co może utrudniać ocenę luk. Każda sytuacja, która wymaga rzucenia przedmiotu z dużą precyzją, jest również frustrująca ze względu na sposób działania łuku rzucania, ale te chwile frustracji są widoczne tylko dlatego, że są rzadkie.

The Touryst Download

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *