Masaż podczas podróży ciążowej

Masaż podczas podróży ciążowej

Dobry fizjoterapeuta z Warszawy dzieli się z nami wieloma korzyściami z dodania masażu do swojej podróży ciążowej. Ciąża to cudowny czas, ale na pewno nieco uciążliwy dla ciała kobiety. Gdy ciało dostosowuje się do nowego, małego życia, bez wątpienia będziesz mieć kilka bólów, szczególnie na późniejszych etapach ciąży. Obolałe mięśnie, obrzęk stawów, rwa kulszowa i ogólne zmęczenie fizyczne są powszechnymi stanami w czasie ciąży, ponieważ ciało dostosowuje się do dramatycznych zmian, masaż jest naturalnym sposobem na ich złagodzenie.

Dobry fizjoterapeuta z Warszawy oferuje delikatny masaż ciążowy dostosowany specjalnie do potrzeb przyszłej mamy. Kojący i relaksujący masaż, pomoże złagodzić napięcie mięśniowe, a także inne dolegliwości fizyczne i emocjonalne. Jeśli potrzebujesz trochę dodatkowego relaksu, zapoznaj się z pełnymi korzyściami masażu ciążowego, które przedstawia nam dobry fizjoterapeuta z Warszawy.

Masaż może pokonać ból pleców

Podczas ciąży więzadła ciała stają się naturalnie bardziej elastyczne i rozciągają się, by przygotować cię do porodu. Może to nadwyrężyć stawy w dolnej części pleców i miednicy, co z kolei może powodować ból pleców. Masaż może pomóc rozluźnić napięte mięśnie i złagodzić napięcie wzdłuż kręgosłupa.

Poprawa cyrkulacji

W czasie ciąży krążenie krwi jest narażone na dodatkowe obciążenie – wszystkie naczynia krwionośne są rozszerzone, a objętość oczekującej matki zwiększa się o około 1,5 litra. U niektórych kobiet, gdy dziecko dorasta, może mieć niekorzystny wpływ na krążenie, co oznacza, że nogi mogę puchnąć, mogą pojawić się żylaki, a kobiety mogą cierpieć na bóle głowy, a także na hemoroidy. Masaż ciążowy może zwiększyć krążenie krwi, co zapewnia więcej tlenu i substancji odżywczych zarówno matce, jak i płodowi, stymulując w ten sposób układ limfatyczny i zwiększając w ten sposób odporność i usuwając toksyny.

Łagodzenie bólu mięśni

Dzięki dodatkowej masie rosnącego płodu mięśnie muszą pracować ciężej, zwiększając produkcję toksyn, które łączą poszczególne włókna mięśniowe, co następnie pogarsza zakończenia nerwowe i powoduje bolesność. Masaż łagodzi ten ból. Masaż może pomóc w utrzymaniu elastyczności mięśni, co oznacza, że mogą dalej pracować optymalnie i wspomagać obciążone stawy.

Zmniejszenie stresu

Hormony ciążowe są odpowiedzialne za wiele fizycznych i emocjonalnych zmian, których doświadcza matka. Jeden z nich powoduje rozluźnienie układu mięśniowo-szkieletowego, nadając stawom elastyczność niezbędną do porodu. Masaż tworzy krążenie wokół tych stawów, aby zmniejszyć ból. Tworzy również naturalny efekt przeciwbólowy poprzez zwiększoną produkcję endorfin i serotoniny, która może uspokoić i zmniejszyć stres u matki i dziecka.

Relaks układu nerowowego

Masaż ciążowy działa łagodząco i relaksująco na układ nerwowy uwalniając endorfiny w ciele matki. W rezultacie, oczekująca matka czuje się bardziej zrelaksowana i spokojna przez co powinna zasypiać łatwiej i głębiej.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź dobrego fizjoterapeutę w Warszawie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *