Pasjans – gra która przyciąga miliony Polaków

Gry karciane to kategoria, która przyciąga graczy na całym świecie. Znamy popularne ekranizacje nawiązujące do gier, które znane są graczom i są chętnie rozgrywane przez nich. Pasjans jest jedną z gier, która uchodzi za kultowe i która ma graczy w przeróżnym wieku. W Pasjansa grają zarówno osoby młode jak i starsze, które dobrze znają czasy gier karcianych w które pogrywało się w towarzystwie na żywo. Dziś mamy jednak inne możliwości i inne czasy, dlatego też pasjans w dużej mierze przeniósł się do sieci. Tutaj codziennie rozgrywane są tysiące partii, które imponują czasem a także stylem gry.

Jeśli więc szukamy gry karcianej, która na początek będzie w naszym zasięgu, pasjans pająk jest idealną propozycją. Grając w tą grę nie musimy posiadać kompleksowej wiedzy na temat kart, lecz musimy chcieć zrozumieć prosty zakres gry. Dziś wytłumaczymy podstawowe zasady pasjansa, które otworzą nam drogę do gry w tą bardzo intrygującą grę logiczną. Jeśli więc chcecie poznać pasjansa, zapraszamy!

Gra która zachwyca swoją prostotą

Aby zrozumieć magię pasjansa musimy dokładnie poznać grę. Dzięki zasadom gry dowiemy się, dlaczego pasjans jest tak popularny wśród graczy na całym świecie. Zaczynając więc od samego początku postaramy wytłumaczyć się wszystkie niezbędne szczegóły powiązane z pasjansem. Przechodzimy więc do konkretów?


Oczywiście że tak! Pasjans to gra polegająca na wybieraniu kart z talii, które układamy pod jeden układ kart (stosów kart mamy kilka, lecz styl gry idzie pod jeden układ). W grze mamy karty zaczynające się od wartości dwójek, kończąc na Asach. Naszym zadaniem jest zdobycie pierw wartości „AS” a następnie schodzenie niższymi kartami w dół. Kolejno wiec potrzebujemy króla, damy itd.

Czy zasady są więc proste? Oczywiście że tak. Naszym zadaniem jest dobieranie kart i układanie ich pod wartości schodzące w dół. Dzięki temu możemy w szybki i wygodny sposób ułożyć pasjansa, choć na początku wcale nie jest to takie oczywiste. Tu rodzi się więc pytanie czy pasjansa można nie ułożyć? Naturalnie że tak, choć dla wprawionego gracza jest to bardzo trudne, chyba że karty okażą się bardzo nieprzychylne w danym wypadku. Pomimo wszystko pasjanse układa się szybko i wygodnie.

Dlaczego pasjanse zdominowały Polskie domy?

Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Pasjanse są proste w rozgrywaniu i może to być świetna gra towarzyska jak i świetna gra w pojedynkę. Z pewnością nie raz widzieliśmy jak nasi rodzice układali pasjanse w mieszkaniu. Prawdą jest to, że za czasów ich młodości pasjans to była gra towarzyska, która musiała być na każdej parapetówce. Coś co dziś nie jest widoczne w kręgu zainteresowań młodzieży, jeszcze nie tak dawno było hitem w Polskich domach. Stąd mamy tak wielki poziom zainteresowania wśród starszych osób, które aktywnie grają także w sieci.

Pasjans pajak – dlaczego akurat ta odmiana?

Kolejne pytanie na które większość z Was szuka odpowiedzi. Sama odpowiedź jest jednak bardzo łatwa do odgadnięcia. Chodzi tutaj oczywiście o popularność i prostotę rozgrywania tego właśnie gatunku. Wspomniany już pasjans pajak pozwoli nam szybko i łatwo rozwijać kolejne partie, które możemy rozgrywać w pojedynkę. Nie potrzebujemy do tego innego gracza, dlatego też będzie nam o wiele łatwiej także z komputerem, lub po prostu w pojedynkę.

W sieci znajduje się także wiele gier które powstały na bazie odmiany pasjans pajak. Jeśli więc jesteśmy fanem akurat tej rozgrywki to jest ona oczywiście cały czas pod naszą ręką w sieci. Wiele stron internetowych oferuje nam także informacje na temat tej formy gry, wiec szybko znajdziemy wszystkie niezbędne informacje w sieci. Jednym z serwisów poruszający gatunek pasjans pajak jest renomowana strona pod adresem click2edu.pl – wchodząc pod ten adres znajdziemy wiele świetnych informacji które warto jest poznać o pasjansie.
Pasjans to gra dla każdego, nawet jeśli nie mamy pojęcia o kartach i ich układach. Nawet takie osoby łatwo jest wciągnąć w rozgrywkę, dlatego jeśli mamy jeszcze opory, po prostu spróbujmy zagrać i przekonajmy się o jakości tej gry na własnej skórze.

Źródło: http://www.click2edu.pl/

RELATED ARTICLES

Jak zadbać o dobrą atmosferę w pracy

Miła atmosfera w pracy z pewnością będzie się przekładać na skuteczniejsze wykonywanie obowiązków zawodowych. Pamiętajmy o tym, że niezależnie od tego, gdzie pracujemy, czynności przez nas wykonywane są naszym obowiązkiem. Jest to po prostu konieczność, a więc trzeba robić wszystko, aby sobie poprawić komfort pracy. Branża, w której działamy nie…

The Survivalists spolszczenie

The Survivalists Spolszczenie

Kooperacyjne i otwarte gry survivalowe są jednymi z najlepszych. Niektóre z moich najlepszych doświadczeń to granie ze znajomymi na jakiejś cyfrowej wyspie, przetrwanie dzięki gromadzeniu zasobów i opracowywaniu dowolnej wersji ulepszeń, której wymagała gra. Ale zdecydowanie są one mieczem obosiecznym, a niektóre z moich najbardziej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *